אודות

מפעל חייו של הרב יורם אברג'ל זצ"ל

אבא של כולם, הרב יורם, ראה לנגד עיניו את עם ישראל כבניו ממש, במשך כל חייו מסר את נפשו על קירוב כל יהודי לדרך התורה ועל הפצת התורה לכל דורש.

לאורך השנים זכה הרב יורם בהקמת ובאחזקת מפעל חיים אדיר שכולל החזקת אלפי אברכים הלומדים ברחבי הארץ לזיכוי הרבים, תמיכה במשפחות האברכים וכן ברשת ענפה של מוסדות חינוך בשם “באר מים חיים”, המפעילה מוסדות מגיל לידה ועד 18 והנותנת מענה לכ-2000 ילדים.

משנת חייו של הרב הייתה לאהוב כל יהודי ללא אבחנה של מעמד, מוצא או גיל. הרב קירב ואהב את כולם ותמך במשך שנים רבות במשפחות רבות הן ברמה רוחנית אישית והן ברמה הגשמית לצד כל זאת נהג הרב תמיד בפשטות ופסע רק בדרך האמת ובכך חינך והיווה דוגמא למופת לצניעות וענווה שמסתירה גדולה עצומה.

בעיצומו של יום שבת קודש כ"ז בתשרי לשנת התשע”ו (2015) התבקש מורנו הרב לשמי מרום, התעלה מהעולם והותיר אחריו שישה ילדים ואת אשתו הצדקת הרבנית גאולה אברג’לתחי’., ורבבות תלמידים ומשפחות שהיו לו כבנים ממש.

פעילות העמותות

קול רינה

את עמותת "קול רינה" הקים הרב יורם זצ"ל בעמל מפואר, עמותה זו הוקמה במטרה להפיץ תורה ולהחזיק תורה. הרב, התחיל את הפעילות בהקמת כולל קטן בנתיבות ומשם בסיעתאדישמיא מופלאה ובמסירותו העצומה של הרב התפתחה הפעילות האדירה עד כדי החזקת כ-3000 אברכים ברחבי הארץ.

בנוסף ממשיכה העמותה ומחזקת את דרכו של הרב יורם זצ"ל שכל כולו היווה התמסרות לתורה והפצתה ואהבת ישראל ללא גבול ומידה ופועלת במישורים נוספים שהם:
* הפצת התורה הקדושה באמצעות שיעורי תורה לרבים ברחבי הארץ.
* הפצת ספרי קודש וספרי תורתו ומורשתו של הרב.
*סיוע ותמיכה לאלפי משפחות בכל חודש וסביב מעגל השנה.

הרב החיד"א שליט"א בנו של הרב יורם זצ"ל משמר במסירות את המשך פעילות העמותה לאורך ימים בע"ה, על ידי מסירת שיעורי תורה ברוב עם, מתן מענה בעצה ובברכה לאלפי הפונים, ובחיזוק מוסדות התורה הרבים הפועלים מטעם העמותה בנתיבות ומחוצה לה.

באר מים חיים”

לנגד עינו של מורנו הרב עמדו ילדי ישראל במעלה ראשונה, בנפשו היה הדבר להקים מוסדות חינוך מפוארים אשר ינחילו לילדי ישראל אהבת תורה ויראת שמים טהורה בשילוב של אהבת ישראל, וכך הקים בעמל רשת חינוך ענפה בכדי להקנות לילדי ישראל היקרים את החינוך האיכותי והטוב ביותר המבוסס על שמירה והקפדה על התורה והמצוות והמשלב בתוכו את ערכי החסידות.

אהבתו של הרב יורם זצ"ל והרב החיד”א שליט"א לילדים היקרים והדאגה התמידית לתת להם את הטוב ביותר בכל המישורים, מביאים לכך שהבנים והבנות לומדים במוסדות מתוך שמחה וחשק ובחיבור עמוק לערכים ולעקרונות המועברים בהם.

הרב, השקיע כל השנים את מירב כוחו ומשאביו על מנת שלא לחסוך מילדי ישראל דבר ודאג לפתח כל מענה נצרך הן רגשי, לימודי, חברתי והן ערכי תורני.

כיום ברשת ישנם: 2 מעונות יום, 21 גני ילדים, 2 בתי ספר יסודיים (+אגף חנ”מ), ישיבה קטנה, תיכון לבנות.

מוסדות החינוך בדרכו של הרב ממשיכים להתפתח, והרשת פועלת רבות להעניק לילדים מעטפת ייחודית של פרויקטים לקידום רווחתם, מצבם הרגשי, ופיתוחם האישי והלימודיבין הפרויקטים הקיימים – גינה טיפולית, פסיעות- טיפולים רגשיים בתוך מוסדות החינוך, חדר מוזיקה, ספורט מקצועי, ועוד…

למעבר לאתר היעודי של "באר מים חיים" ליחצו כאן

ממשיכים ומחזקים את המפעל המפואר

כיום בנו הרב החיד”א שליט"א ממשיך את דרכו, ומנהיג במסירות ואהבת ישראל עצומה את מוסדות "קול רינה" ו"באר מים חיים" המפוארים אותם הקים הרב יורם, מקדיש כל כוחותיו ביתר שאת על מנת לשמר את הדרך, העמל, ומפעל החיים האדיר עליו נשענים אנשים רבים.

בודק...